Zapisywanie numerów w książkach telefonicznych to sposób na ich zapamiętanie oraz potem praktyczne postępowanie z tym co zrobić, gdy pojawiają się połączenia z numerów nieznanych.

Każdy kto ma telefon komórkowy ma tam książkę kontaktów, gdzie wpisuje numery telefonów osób oraz znajomych, ale nie tylko. Wpisuje się tutaj wszystkie numery telefonów, z których będziemy korzystać. W takiej książce mamy numery telefonów do pracy, szkoły dzieci. Do lekarza, do którego się chodzi, fryzjera czy kosmetyczki. Jeśli taki numer zapiszemy z odpowiednią adnotacją już nie będzie trzeba się zastanawiać nad tym kto dzwoni w danym momencie.

Bez odpowiedniego opisu oczywiście nie jesteśmy w stanie numerów rozszyfrować. Każdy numer składa się z ciągu cyfr i nawet jeśli nie są one takie same to trudno wiedzieć jaki numer akurat dzwoni i do kogo on należy. Dlatego rzecz jasna zapisuje się numer telefonu z odpowiednią adnotacja, by rozpoznanie nie stanowiło dla nas problemu.

Jednak nawet mimo tego zdarzają się takie połączenia, które pochodzą z numerów nieznanych. Skąd się biorą? Często jest tak, że ludzie zmieniają numer i zwyczajnie może dzwonić ktoś kogo znamy, ale z nowego numeru. W takich sytuacjach ludzie są zapobiegliwi i żeby osoby wiedziały kto dzwoni wysyła się wcześniej smsa z informacją o tym, że ma się nowy numer i wtedy już takiego problemu nie będzie.

Tajemniczy numer telefonu

Na pewno taki sms będzie dobrym pomysłem, ponieważ dzięki niemu łatwo będzie kogoś poinformować a trzeba pamiętać, że są osoby, które po prostu nie odbierają połączeń z nieznanych numerów telefonów. Jednocześnie takich nieznanych numerów nie trzeba traktować jako zła koniecznego albo pochodzić do nich podejrzliwie. Często takie telefony są czymś zupełnie normalnym. W przypadku osób, które prowadzą firmy nieznane numery telefonów to coś normalnego i ma się z nimi do czynienia praktycznie każdego dnia.

Osoba, która ma firmę jak wiadomo nie będzie się zastanawiać nad odbieraniem telefony gdy dzwoni nieznany numer, tylko po prostu go odbierze, ponieważ zawsze może być to nowy klient a jak wiadomo wtedy numer będzie po prostu nieznany. Gdyby ktoś kto prowadzi firmę ignorował połączenia z obcych numerów to po prostu traciłby nowych klientów i sytuacja firmy raczej nie wyglądałaby zbyt dobrze

jeśli nie uda się odebrać telefonu to zazwyczaj właściciel firmy po prostu będzie decydował się na to, by oddzwonić pod taki numer. Obecnie połączenia już nie są drogie, często ma się rozmowy bez limitu, dlatego raczej dla nas już nie ma znaczenie z kim rozmawiamy, czy są to numery znane czy zupełnie obce. W każdym przypadku tego typu połączenie będzie kosztować tyle samo. Jeśli chodzi również o połączenia z innymi krajami to tutaj również sytuacja się zmienia i połączenia w ramach krajów UE również są tanie, włączone również w sieć stałych abonamentów. Oczywiście droższe i to zdecydowanie będą połączenia na inne kontynenty i tutaj nad oddzwanianiem można się ewentualnie zastanowić, by nie miec potem rachunku z bardzo wysokimi kwotami.

Warto przeczytać