Wprowadzenie telefonów komórkowych a także coraz lepsze ceny usług z tym związanych sprawiło, że coraz więcej ludzi telefony docenia. Można nawet przysłowiowo powiedzieć, że tych, których nie mają komórki policzyć możemy już na palcach jednej ręki. Przekonują się do tego sprzętu także starsze osoby, nastawione konserwatywnie i bardzo często nieufne w stosunku do tego typu nowości.

Warto jednak pamiętać, że komórki to nie tylko zalety, ale również pewne wady takich urządzeń.

Na pewno do zalet trzeba zaliczyć to, że ten sprzęt będzie można mieć zawsze przy sobie, do wyboru są różne oferty w zakresie korzystania z tego sprzętu, co umowa możemy zmienić wygodnie operatora w zależności od tego kto zaoferuje nam najlepszą ofertę. Jednocześnie komórka to pewne poczucie niezależności, a jednocześnie ciągle możliwość bycia w kontakcie z najbliższymi, łatwe załatwianie spraw służbowych. Można wygodnie zobaczyć numer osoby, która dzwoniła, łatwo zastrzec numer, by nie pokazywał się na wyświetlaczu osoby, do której będzie się dzwoniło.

Wady telefonów komórkowych

Coraz częściej jednak jest tak, że numery dostają się w ręce osób niepowołanych i rozpoczyna się handel danymi osobowymi. Abonenci często nierozsądnie umieszczają numery w miejscach ogólnie dostępnych dla wielu osób.

Co zrobić, kiedy dzwoni nieznany numer?

Niekiedy zdarza się tak, że dzwoni ktoś z zastrzeżonego numeru. To praktyka dość często stosowana, jednak abonenci dość często mają także możliwość automatycznego odrzucania takich połączeń. Z drugiej strony jest również dzwonienie z jawnych numerów, których nie znamy. Jeśli ktoś oczekuje telefonu zapowiedzianego od konkretnej osoby, to będzie to normalna sytuacja. Gdy jednak nie to pojawia się myśl czy w ogóle odbierać taki telefon.

Weryfikacja numeru telefonu

Im dłuższy będzie numer tym bardziej powinno być to niepokojące, ponieważ może być to numer z innego kraju i oddzwonienie może się okazać bardzo kosztowne. W przypadku numerów krajowych można poszukać numeru w sieci na specjalnie stworzonych stronach internetowych, gdzie ludzie ostrzegają się przed niechcianymi telefonami np. od call center, z banków czy firm reklamowych, które myślą o sprzedaży rożnych produktów. Na takich stronach pojawiają się ostrzeżenia czy dany numer jest uciążliwy, nagabujących.

Wiele osób nadal pod takie numery oddzwania i bardzo często wiąże się to z ponoszeniem mniejszych czy większych kosztów. Nie zawsze bowiem takie połączenia będą wliczane do opłaty abonamentowej. Innym razem może się okazać, że taki numer wyłącznie służy do dzwonienia i próba oddzwonienia będzie się wiązać z automatycznym rozłączeniem. To najlepszy znak, że było to połączenie z call center z jakąś ofertą handlową.

Wiele firm walczy obecnie o to, by mieć jak największą bazę telefonów oferować swoje produkty, inni chcą po prostu zachęcić kogoś do zakupu. Dlatego właśnie jest tak, że czasami warto w sieci sprawdzić czyj to numer dzwonił. Dzięki temu będziemy się mogli uchronić przed niechcianymi połączeniami w przyszłości, np blokując taki numer.

Warto przeczytać