Książka telefoniczna osób prywatnych bądź firm z różnorakich branż to już nie gruba księga, która pojawia się co jakiś czas pod drzwiami i trzeba za nią płacić. Wszyscy pewnie pamiętamy jak takie książki były dostępne i trzeba było przeglądać strona po stronie szukając nazwiska, a gdy już myśleliśmy, że udało się znaleźć to okazywało się, ze osób o takim samym nazwisku jest kilkanaście osób.

Do numerów telefonów wprowadzono adresy zamieszkania, jednak jeśli nie znaliśmy miejsca pobytu to i tak praktycznie nic to nie dawało.

Do dziś książki telefoniczne pewnie znajdują się w szufladzie u wielu osób, tylko jednak numery domowe stają się coraz rzadziej wykorzystywane do komunikowania się. Pojawiły się sieci komórkowe, które zaczęły zajmować miejsce klasycznych telefonów stacjonarnych. Teraz by kogoś znaleźć dzwonimy na komórkę i mamy z nim bezpośrednią możliwość pogadać. Wszyscy gonią za uciekającym czasem, przebywają poza domem cały dzień i trudno zastać kogoś pod numerem stacjonarnym.

Znaleziono jednak sposób na rozwiązanie problemu ksiąg telefonicznych i trudnych do uzyskania numerów telefonów. Sieci stworzyły bowiem na swoich stronach internetowych specjalne książki telefoniczne osób prywatnych. Dla bezpieczeństwa osób poszukiwanych aby odnaleźć numer na stronie będzie trzeba się rejestrować.

Baza numerów telefonów

Wypełnić należy formularz z danymi osobowymi i będzie można również wpisać się do książki telefonicznej. Po tym jak wpiszemy dane będzie można aktywować konto i zalogować się do serwisu, by konkretnej osoby poszukać.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie zawsze każdego będzie można znaleźć ponieważ wiele uzależnione będzie od tego jak numery są wprowadzane. Trzeba pamiętać, że abonenci mogą sami się wpisywać do książki i niektórzy jedynie w taki sposób będą mogli w niej zaistnieć. Niektóre sieci telefoniczne jak Dialog wpisują dane wszystkich abonentów sieci w swojej książce telefonicznej, ale nie będzie tam danych osób z innych sieci. Może być tak, że książka nie należy do żadnej sieci i można się tam samodzielnie wpisać niezależnie od tego do jakiej sieci się należy.

W książkach telefonicznych internetowych znajdziemy już nie tylko numery domowe osób poszukiwanych, ale będzie można tam znaleźć również numer komórkowy. Jednak aby osobę tam znaleźć to ona sama musi wpisać się do tego typu rejestrów. Jest taka możliwość i warto z niej skorzystać zdając sobie sprawę z tego, że inaczej nie będzie można znaleźć osób w księgach telefonicznych ze względu na szeroko zakrojoną ochronę danych osobowych.

Warto przeczytać