Jeśli chcemy mieć informacje o konkretnym numerze telefonu to z pomocą przyjść może Ogólnokrajowe Biuro Numerów oraz Ogólnokrajowy Spis Abonentów. Jeśli szukamy numeru do lekarza, kuzyna czy specjalisty od remontów to będzie można skorzystać z ogólnodostępnych spisów numerów jakie na ta chwilę w naszym kraju funkcjonują.

Ogólnokrajowe Biuro Numerów

Ogólnokrajowe Biuro Numerów to informacja ogólnokrajowa o numerach telefonów osób indywidualnych, firm oraz instytucji. Dane biura będzie można uzyskać, jeśli będzie się dzwonić z numeru stacjonarnego pod numer 118 913 i tutaj jest opłaca zgodna z cennikiem taryfy jaka się posiada bądź też pod numer *72913 z telefonów komórkowych i za minutę połączenia zapłaci się 2,46 z VAT.

Ogólnokrajowy Spis Abonentów

Druga opcja to ogólnokrajowy spis abonentów, a więc spis abonentów indywidualnych oraz biznesowych wszystkich operatorów. Spis ten jest wydawany zarówno w formie papierowej jak i tez dostępny w formie elektronicznej. Numer abonenta sieci Plus będzie można sprawdzać również w ramach strony internetowej z biurem numerów PLUS. Po wejściu na stronę trzeba podać nazwę poszukiwanego abonenta, miejscowość, ulicę i szukać.

Jak wyszukać numer w Książce Telefonicznej?

Jeśli chodzi o Książkę Telefoniczną Abonentów sieci Plus to będzie ona dostępna w kilku możliwych opcjach

- na stronie internetowej plus.pl/biuro-numerow

- pod numerem 601100913, za połączenie opłata zgodna z taryfą

- przez wysyłanie SMS-a pod numer 777. Opłata za wysłanie będzie taka sama jak opłata za wysłanie krajowej wiadomości SMS zgodnie z cennikiem taryfy jaką się posiada.

Chcąc wyszukać numer przez wysłanie sms na numer 77 będzie trzeba wpisać w wiadomości Dane abonenta, miasto, ulicę. W zapytaniu jakie będzie się przygotowywać nie będzie się używać polskich znaków diaktrycznych. Przed danymi należy dodać literę T, ponieważ będzie to element, który oznacza polecenie jakie kierujemy do sieci. Warto również podkreślić, że przygotowana opcja jest dostępna wyłącznie dla abonentów sieci PLUS i nikt inny nie będzie miał możliwość z tego korzystać. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków będzie można znaleźć informację o maksymalnie 5 abonentach.

W takiej Książce Telefonicznej będzie można znaleźć informacje tylko o tych abonentach, którzy nie zdecydowali się na zastrzeżenie numeru i zgodzili się na udostępnienie danych.

Informacje o numerach telefonów

Jak zastrzegać numer w Książce Telefonicznej?

Użytkownik może również wycofać zgodę na prezentowanie numerów w ramach książki telefonicznej.

Jak zgłosić zlecenie zastrzeżenia numeru?

Żeby zastrzec, numer należy:

Jeśli chcemy zastrzec numer albo należy udać się do punktu sprzedaży albo tez wysłać SMS o treści SPRZECIW pod numer 8070. Użytkownik otrzyma wtedy wiadomość zwrotną z prośbą o potwierdzenie swojej woli.

Kto może zastrzegać numer?

Numery w ramach Książki Telefonicznej Abonentów sieci Plus mogą zastrzec użytkownicy następujących ofert:

Plus Abonament,

Plus Firma,

Plus Internet,

Plus Mix,

Plus na Kartę

Plus Internet na Kartę.

Ile kosztuje zastrzeżenie numeru?

Usługa zastrzeżenia numeru jest bezpłatna.

Warto przeczytać